Kostičky TOPA - zábavy kopa!


Jsou kostičky dobrá hračka pro Vaše děti?

17.10.2016 13:41

Obrázkové kostky jsou podceňované 
Na první pohled se může zdát, že na obrázkových kostkách není nic zvláštního. Je to ale obrovský omyl. Tato ve své podstatě jednoduchá hračka nabízí mnoho zajímavého a pro děti užitečného. 
Obrázkové kostky v první řadě dokáží rozvíjet dětskou představivost a kreativitu, smysl pro detail a logiku a trénují vnímání barev. Skládání obrázků vyžaduje soustředění a přispívá k  tréninku trpělivosti. Na své si přijde i paměť. Kromě rozvoje intelektuálních schopností hra s kostkami procvičuje i dětskou motoriku. Kostky se totiž dají využít i ke stavění různých věží či jiných objektů.

Právě toto jsou důvody, proč by obrázkové kostky měly zajímat hlavně vás jako rodiče. Svým dětem totiž můžete koupit smysluplnou hračku a zajistit jim kvalitní hru, při které se naučí mnoha věcem. Uvažujte o tom…

Pozor – nejsou všechny stejné 
Při nákupu obrázkových kostek je nutné dávat obrovský pozor. Pokud se pro nákup rozhodnete, máte na výběr ze tří různých variant. Koupit můžete obrázkové kostky plastové, vyrobené z pilin nebo dřevěné. Důležité je vědět, že mezi nimi existují velké rozdíly. Plastové kostky jsou ve většině případů jen chvilkovou záležitostí. Plast není příliš odolný a obrázky se z kostek po několika hrách olupují. Ani kostky z pilin nejsou z hlediska trvanlivosti dobrou volbou. Náš trh zaplavily hlavně kostky z pilin dovážené z Číny. Na první pohled jsou pěkné, ovšem při hraní se projeví jejich nedokonalosti. Dochází k odlupování hran. Výrazně lépe jsou na tom klasické dřevěné kostky. Ty vynikají odolností (k jejich výrobě je použito kvalitní masivní dřevo) i motivy a trvanlivostí barev. 

—————

Zpět