Kostičky TOPA - zábavy kopa!


O firmě TOPA Toys s.r.o.

Naše rodinná firma "TOPA Toys s.r.o." vznikla v roce 2013 jako přímý nástupce provozovny vedené od r. 1997 Petrem Žalským. Ten výrobu kostiček odkoupil od postupně zanikající společnosti TOFA Semily a.s.

Tradice obrázkových kostek vyráběných v naší provozovně tudíž sahá až do roku 1952, kdy tehdejší národní podnik TOFA provozovnu ve Staré Pace otevřel.

Postup výroby

Výrobu lze popsat jako kombinaci poloautomatické výrobní linky a manuální práce a celý proces je integrován do prostor naší provozovny ve Staré Pace v Podkrkonoší. Provozovna sestává z hlavního objektu s linkou pro výrobu kubusů od pořezu kostek až po balení hotových výrobků, dále z venkovní skladové plochy určené pro přirozené vysoušení řeziva, čtyř sušáren a dvou skladových hal.


Co jsou to kubusy?

Pro naše kostky s obrázky se vžilo pojmenování KUBUS a označuje celou stavebnici včetně vložených obrázkových předloh a obalu, tj. hotový výrobek. Pod stejným označením můžete obrázkové kostky nalézt i v dalších zemích, např. v Holandsku a Německu.

Záruky a standardy

Kostky se vyrábí z kvalitního, vysušeného, převážně smrkového dřeva z Podkrkonoší v rozměru 3,7x3,7x3,7cm. Obrázky a klihové lepidlo odebíráme pouze od renomovaných dodavatelů. Všechny naše obrázkové kostky splňují přísné bezpečnostní a hygienické předpisy, jsou testovány státní zkušebnou a vyhovují normě EN 71, což stvrzují příslušné certifikáty.